Druhou charitativní akcí podpoříme Davida Laznu a jeho rodinu

Vážení přátelé,

Když jsme předávali v zahradě FN Plzeň šek za Haima cup 2019, za okny nás pozorovala maminka Iva Timurová se synem Davidem z Meclova u Domažlic. V tu dobu podstupovali léčbu akutní lymfoblastické leukémie na dětském hematoonkologickém oddělení. V listopadu tohoto roku nás oslovila maminka, zda bychom podobnou charitativní akcí mohli pomoci i jejich Davidovi. Po návštěvě a seznámení s nelehkým osudem rodiny, jsme se rozhodli podruhé podat pomocnou ruku. Součástí akce bude Veřejná sbírka, kterou jsme s maminkou založili u společnosti Donio. Již zanedlouho budeme po našich sítích a webu šířit tuto sbírku. Rozhodli jsme se pro takovou formu, zejména z důvodu šíření nákazy Covid 19 a možném neuskutečnění akce pro Davida. Ta je naplánována na 21.8.2021 od 10 hodin. Součástí programu bude hasičská soutěž, kulturní program po celý den a zábava pro děti.

Příběh Davida Lazny a jeho rodiny

David byl do třinácti let zdravý, aktivní kluk se svými zájmy v rybaření. Ve třinácti letech onemocněl akutní lymfoblastickou leukémií. V té době se celé naší rodině zhroutil svět. David má, ještě bratra Miroslava ( dvojče ).

Ten těžce s celou rodinou nese bratrův osud. Během jeho intenzivní léčby v nemocnici se z velké části staral o domácnost, aby rodičům pomohl v těžkých chvílích vše zvládnout.

Nelehkou situaci, hlavně psychicky nesli samotní rodiče. V době oznámení synovo diagnózy sami nakonec skončili v péči lékařů. S nemocí, která vyžaduje absolutní desinfekční prostředí byli nuceni změnit bydlení což znamenalo další velké výdaje. V době kdy byla maminka na pracovní neschopnosti ohledně léčby a otec vše tzv. musel táhnout sám je s obdivem, že vše rodina ustála.

Dnes již patnáctiletý David, je po devítiměsíční intenzivní léčbě. Následuje léčba udržovací, kdy je chemoterapie podávána v tabletách s častými návštěvami hematoonkologického oddělení ve FN Plzeň.

Bohužel léčba má vliv i na další oblasti v těle. Davidovi byla zjištěna navíc osteonekróza kostí. Tato nemoc má vliv na funkci kloubů. V současné chvíli je u Davida problém s chozením z důvodu prasklé kůstky v kotníku, napadení obou kloubů touto nemocí a chodí o berlích.

Rodina žije v domě, kde se může vytápět pouze krbovými kamny, což je pro Davida s nízkou imunitou nevyhovující (prach, není stálá teplota po celém domě). V tomto prostředí se pro něj zvyšuje riziko nachlazení, a to může vést k rychlému zhoršení jeho zdravotního stavu. Proto finanční příspěvky ze založené veřejné sbírky a charitativní akce 21.8.2021 v Zahořanech by použila rodina na vybudování zmiňovaného vytápění.

Děkujeme vám všem, kteří přispějí na veřejnou sbírku nebo návštěvou charitativní akce s názvem #rytířpomáhá Davidovi v Zahořanech u Domažlic.

Upoutávka akce #rytířpomáhá Davidovi :