Spustili jsme dobročinnou sbírku pro Davida

Právě je spuštěna dobročinná sbírka, kterou jsme založili na finanční pomoc pro Davida Laznu a jeho rodinu. Jsme šťastní, že naši akci podpořila slavná herečka a zpěvačka Eva Salvatore Burešová ze seriálu Slunečná.

Velice děkujeme za její podporu a její zlaté srdce. Od začátku kontaktování skvěle komunikovala, ač to s námi nebylo jednoduché. Poděkování patří také pí. Davidové, manažerce.

Nemůžeme ani opomenout společnost Donio, která dává lidem ve svízelné situaci svojí činností naději. Velké poděkování patří zakladatelce Michaele Dyntarové i panu řediteli Davidovi Procházkovi. Věříme, že se i oni dostaví na naši akci v srpnu.

Pokud společně s námi podpoříte sbírku, patří vám veliké poděkování. Jedině společně a s vaši pomocí toho můžeme dosáhnout.

Odkaz na sbírku : ZDE


Komu pomůžeme?

David byl do třinácti let zdravý, aktivní kluk se svými zájmy v rybaření. Ve třinácti letech onemocněl akutní lymfoblastickou leukémií. V té době se celé naší rodině zhroutil svět. Jsme čtyřčlenná rodina, David má dvojče bratra Miroslava.

David podstoupil devíti měsíční intenzivní léčbu na dětském hematoonkologickém oddělení ve FN Plzeň. Podstoupil spousty chemoterapií s mnoha vedlejšími účinky. Musel dostávat i morfium na bolest, tablety na psychiku a v současné době musí chodit o berlích, jelikož následkem z chemoterapie je osteonekróza kostí v obou kotnících.

Nyní je David v udržovací léčbě. Z tohoto důvodu, kdy každé nachlazení je pro něj velké riziko, potřebuje v domě stálé teplo.

Aby se onkologicky nemocnému Davidovi žilo lépe v domácím prostředí

O nemoci

David trpí akutní lymfoblastickou leukémií. V současné době je léčen v udržovací léčbě a izolaci doma. Je mu podávána chemoterapie v tabletách. Rozšířila se mu související nemoc osteonekróza, která napadá klouby. V Davidově případě oba kotníky na nohou a musí chodit o berlích.

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Finance ze sbírky bychom použili na vybudování ústředního topení v domě, jelikož David potřebuje již zmiňované naprosto čisté a teplé prostředí. S onkologickým onemocněním musí dodržovat přísný hygienický režim.

Celková cena vybudování ústředního topení vyjde dle topenáře zhruba na 300 000 Kč.