Pomoc rodině po požáru 2018

 Začátkem února postihl jednu z rodin v Mileticích u Dlažova požár rodinného domu, při kterém došlo k vyhoření podkroví.

Členka oprechtického hasičského sboru Lenka Fajtová, jakožto kamarádka majitelky shořelého domu, proto poprosila celý sbor o pomoc. Hasiči nelenili a za cenu zrušení naplánovaného tréninku se v rámci týmů domluvili a vyrazili do Miletic vykonat své poslání – pomoci.

Deset lidí zde kompletně vyklidilo celé podkroví od sádrokartonů a zateplovací vaty, která byla po hašení rozsáhlého požáru nasáklá vodou.

„Všichni jsme se shodli na tom, že jsme měli dobrý pocit, když jsme alespoň trochu mohli pomoci lidem v nouzi,“ zní slova oprechtického sboru hasičů.

„Naši hasiči chtějí poděkovat za výborný guláš, který jim paní domácí uvařila. Rádi pomůžeme znovu, když budeme moci,“ vzkazuje velitel sboru Václav Pejsar.

,,Chci poděkovat členům sportovních týmů SDH Oprechtice za dnešní ohromnou a zcela dobročinnou pomoc mé přítelkyni a její rodině při likvidaci následků čtvrtečního požáru rodinného domu v obci Miletice. Jsem opravdu hrdá, že tato veselá a pracovitá parta byla schopna ve svém volnu udělat něco pro ostatní bez možnosti hmotného zisku, jen pro dobrý pocit z pomoci potřebným. Děkuji za sebe a hlavně za rodinu domácích, kterým tato pomoc byla neskutečným přínosem,“ vzkazuje svým hasičským kolegům Lenka Fajtová, kamarádka majitelky domu, kde hořelo.