Pohybem pro Davida

REGISTRACE DO ZÁVODU

ZDE SE ZAREGISTRUJTE KLIKNUTÍM NA ,, PŘISPĚT ” VYPLŇTE ÚDAJE O VÁS

DĚKUJEME ZA TO, ŽE POMÁHÁTE 

Přátelé !

Pro Vás všechny, kteří máte rádi pohyb, jsme připravili virtuální benefiční závod. Ten má účel v této nelehké době vyzvat lidi k pohybu a zároveň pomoci dobré věci.

Celý výtěžek ze závodu bude odevzdán na veřejnou sbírku Davida Lazny, kterou jsme založili již koncem roku 2020 a shromažďujeme na ni finanční prostředky ze všech aktivit projektu #Rytířpomáhá v tomto roce.

Takový nešťastný osud může potkat kohokoli, i proto si pojďme společně zaběhnout a mějme radost z toho, že jsme zdraví a běhat můžeme.

Zasportujte si společně s námi, přispějte na dobrou věc a udržujte se ve fyzické i psychické pohodě!

Běžíme pro Davida 1 PNG

INFORMACE O ZÁVODU

Termín závodu : 3.5. – 9.5.2021

Závod je určen pro všechny generace, jelikož je určen pro běžce, chodce i canicrossaře. Prostě pro všechny, kteří mají rádi pohyb. Pomocí jakékoliv běžecké aplikace zaznamenáte během závodu vzdálenost, kterou jste uběhli a zašlete po 9.3.2021 na náš email.  Poté z došlých výsledků vyhodnotíme a oceníme ty, kteří docílí nejvíce kilometrů pohybové aktivity. Čekají na vás medaile, věcné ceny, diplomy a pamětní listy.

Závod je vyhlášen v kategorii běh, chůze a canicross. U každé kategorie ještě rozdělíme na muže, ženy a děti. 

Registrace začne 1.dubna 2021 ve které vyplníte jméno,adresu a emailovou adresu. Zaplatíte poplatek a poté odešlete. Vzápětí vám bude doručené emailové potvrzení. Doporučujeme zkontrolovat, zda zpráva náhodou nepřišla do Spamové pošty. V emailu naleznete nevyplněné univerzální startovní číslo, které si vytisknete, doplníte a můžete běžet.

Startovné :

Dospělý s medailí – 150 Kč + dobrovolný příspěvek pro Davida

Dospělý bez medaile – 100 Kč + dobrovolný příspěvek pro Davida

Děti s medailí – 80 Kč + dobrovolný příspěvek pro Davida

Děti bez medaile – 50 Kč + dobrovolný příspěvek pro Davida

Medaile pro prvních 100 registrovaných zájemců. 

Aplikace ke stažení

KOMU ÚČASTÍ V ZÁVODU POMÁHÁTE ?

Příběh Davida Lazny a jeho rodiny.
David byl do třinácti let zdravý, aktivní kluk se svými zájmy v rybaření. Ve třinácti letech onemocněl akutní lymfoblastickou leukémií. V té době se celé naší rodině zhroutil svět. David má, ještě bratra Miroslava ( dvojče ).
Ten těžce s celou rodinou nese bratrův osud. Během jeho intenzivní léčby v nemocnici se z velké části staral o domácnost, aby rodičům pomohl v těžkých chvílích vše zvládnout.
Nelehkou situaci, hlavně psychicky nesli samotní rodiče. V době oznámení synovo diagnózy sami nakonec skončili v péči lékařů. S nemocí, která vyžaduje absolutní desinfekční prostředí byli nuceni změnit bydlení což znamenalo další velké výdaje. V době kdy byla maminka na pracovní neschopnosti ohledně léčby a otec vše tzv. musel táhnout sám je s obdivem, že vše rodina ustála.
Dnes již patnáctiletý David, je po devítiměsíční intenzivní léčbě. Následuje léčba udržovací, kdy je chemoterapie podávána v tabletách s častými návštěvami hematoonkologického oddělení ve FN Plzeň.
Bohužel léčba má vliv i na další oblasti v těle. Davidovi byla zjištěna navíc osteonekróza kostí. Tato nemoc má vliv na funkci kloubů. V současné chvíli je u Davida problém s chozením z důvodu prasklé kůstky v kotníku, napadení obou kloubů touto nemocí a chodí o berlích.
Rodina žije v domě, kde se může vytápět pouze krbovými kamny, což je pro Davida s nízkou imunitou nevyhovující (prach, není stálá teplota po celém domě). V tomto prostředí se pro něj zvyšuje riziko nachlazení, a to může vést k rychlému zhoršení jeho zdravotního stavu. Proto finanční příspěvky ze založené veřejné sbírky a charitativní akce 21.8.2021 v Zahořanech by použila rodina na vybudování zmiňovaného vytápění.

Organizátor závodu